فرماندار دشتستان: ارائه خدمات سلامت در بخش شبانکاره توسعه می‌یابد

16 مهر 1399
فرماندار دشتستان گفت: با راه‌اندازی مرکز بستر درمان شبانکاره، ارائه خدمات سلامت در بخش شبانکاره توسعه می‌یابد.

مهندس فتح اله نوروزی در نشست هم‌اندیشی با مسئولین استانی و شهرستانی افزود: مرکز بستر درمان شبانکاره توسط بنیاد علوی احداث و به اتمام رسیده و با تجهیز و راه‌اندازی این مرکز ضمن توسعه زیرساخت‌های حوزه درمان و ایجاد دسترسی عادلانه به خدمات سلامت باکیفیت، سلامت شهروندان این بخش ارتقا می‌یابد.
وی تصریح کرد: بخش شبانکاره یکی از وسیع‌ترین بخش‌های شهرستان دشتستان بوده و قطعاً توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمانی  در این بخش می‌تواند باعث رضایتمندی مردم و کاهش هزینه‌های مالی بیماران و خانواده‌ها شده و همچنین بار مراجعات بیماران سرپایی به بیمارستان شهید گنجی را کاهش دهد.
فرماندار دشتستان خاطر اظهار کرد: در حال حاضر تجهیز و تامین نیروی انسانی مرکز خدمات جامع سلامت و بستر درمان شبانکاره یکی از  مهم‌ترین اولویت‌های ما بوده که امیدواریم با همت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، شبکه بهداشت و درمان دشتستان و مسئولین شهر شبانکاره در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی و بهره‌برداری این پروژه بزرگ باشیم .
مهندس نوروزی گفت: چندین پروژه بهداشتی و درمانی در شهرستان دشتستان در حال اجرا بوده  که مهم‌ترین آن‌ها آغاز عملیات اجرایی مرکز درمانی بخش آبپخش،  اورژانس 115 جاده‌ای روستای قلعه سفید در زمین خیر ساز، خانه بهداشت چم تنگ، و تکمیل خانه بهداشت فاریاب، خانه بهداشت خیر ساز خون، مرکز خدمات جامع سلامت کلمه و اورژانس شهر بوشکان است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: نظام سلامت نه‌تنها مسئولیت ارتقاي سلامت افراد را بر عهده دارد بلکه مسئولیت حفاظت از آن‌ها در برابر هزینه‌های مالی بیماری را نیز به دوش می‌کشد.
ماریا خویش‌دوست افزود: با اجرایی شدن طرح تحول سلامت زیرساخت‌های بهداشتی و  درمانی در بخش‌های شهرستان توسعه داشته و از اولویت‌های حوزه  بهداشت و درمان  است که  با تجهیز و راه‌اندازی مرکز بستر درمان شبانکاره، خدمات مطلوب و عادلانه‌ای به بیماران ارائه خواهد شد .
وی اظهار داشت: خوشبختانه مسئولین بخش شبانکاره همکاری و تعامل بسیار خوبی در تکمیل این پروژه بخصوص در بحث انشعاب آب، گاز، برق و محوطه‌سازی داشته‌اند و امیدواریم در ماه‌ها‌ی آینده به بهره‌برداری برسد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: پس از تجهیز و راه‌اندازی این مرکز، بخش بستری اطفال، بزرگ‌سالان، زنان، رادیولوژی، ماموگرافی، اتاق عمل سرپایی، دندانپزشکی، مطب پزشک متخصص و عمومی، کارشناس تغذیه، روان و بهداشت محیط و همچنین داروخانه به شهروندان بخش شبانکاره خدمات بهداشتی و درمان  را با تعرفه دولتی ارائه خواهد کرد.
گفتنی است در این نشست نماینده شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندار دشتستان، معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه، رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، اعضای شورای اسلامی بخش شبانکاره و دیگر مسئولین این بخش حضور داشتند.

 انتهای پیام/ س.غ- 3030
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.