پلمب ۳۷ سفره‌خانه و قهوه‌خانه به علت عرضه قلیان و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بوشهر

24 اسفند 1399
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از پلمب ۳۷ سفره‌خانه و قهوه‌خانه را از آغاز سال تاکنون به دلیل عرضه قلیان توسط بازرسان بهداشت محیط شهرستان بوشهر خبر داد.

مهندس حسن فخرایی ضمن تأکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در کلیه صنوف، اعلام داشت: با توجه به شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در سطح کشور، می‌بایستی رعایت پروتکل‌های بهداشتی با جدیت بیشتری از سوی شهروندان و متصدیان صنوف دنبال شود.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: با توجه به اینکه استعمال قلیان تضعیف سیستم ایمنی بدن را به همراه داشته و زمینه ابتلا افراد به بیماری کرونا را فراهم می‌کند، این ویروس از طریق ادوات استعمال دخانیات نیز به راحتی قابل‌انتقال است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۷۹ صنف کافه و قهوه‌خانه و سفره‌خانه مورد پایش قرارگرفته و ۳۷ مورد پلمب و با مواردی که عرضه قلیان در مراکز صورت می‌گرفته، برخورد قانونی لازم به عمل آمد.
این مقام مسئول اضافه داشت: کارشناسان بهداشت محیط در هفته سوم اسفندماه طی بازدیدهای مشترکی که به همراه اداره صنعت، معدن و اصناف شهرستان داشتند، ۸۱۲ صنف مورد بازرسی قرار دادند و ۱۷۳ مورد اخطاریه شفاهی و کتبی به صنوف متخلف داده شد که به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: همچنین ۱۰ مورد از این واحدها تا اصلاح سیستم عرضه و اهتمام به رعایت این پروتکل‌ها درب آنها پلمب شد.
 مهندس فخرایی تأکید داشت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی، همشهریان عزیز در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانند با سامانه تلفنی وزارت بهداشت به شماره ۱۹۰ شکایت خود را مطرح نمایند.
انتهای پیام/ا.س-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان
 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.