۴۰ درصد از جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال شهرستان بوشهر علیه بیماری کرونا واکسینه شدند

20 مهر 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بیش از ۴۰ درصد از جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال شهرستان بوشهر علیه بیماری کرونا واکسینه شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: تاکنون ۱۰ هزار و ۷۸۲ نفر از افراد در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در شهرستان بوشهر یک مرحله از واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بیش از ۴۰ درصد از جمعیت ۱۱۲ تا ۱۸ سال شهرستان بوشهر یک مرحله از واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه جوامع بشری بیش از ۲ سال است که با بیماری کرونا درگیر هستند اظهار داشت: بیماری کرونا سبب ایجاد مشکلات در بخش‌های مختلف جامعه از جمله برنامه‌های آموزشی شده است.
این مقام مسئول با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید تصریح کرد: در این راستا نیاز است یک اطمینان و اعتماد بین خانواده دانش‌آموزان و فرهنگیان ایجاد شود و تنها راه آن این است که ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، جامعه هدف در مقابل بیماری کرونا واکسینه شوند.
مهندس فخرایی با اشاره به اینکه انجام واکسیناسیون دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه در حال انجام است اظهار داشت: از جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال شهرستان بوشهر، محصلین متوسطه اول بیش از ۲۹ درصد و متوسطه دوم ۵۲ درصد دوز اول واکسن کرونا را دریافت نموده‌اند.
وی با بیان اینکه سویه‌های جدید کرونا عمدتاً سنین پایین را درگیر می‌کند، گفت: ابتدای شروع کرونا بیشتر سالمندان در معرض خطر بودند، اما با جهش‌های صورت گرفته این سنین پایین‌تر هستند که بیش از همه دانش آموزان در معرض خطرند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: واکسن تزریقی برای این دانش آموزان «سینوفارم» است که مطالعات آن انجام شده است.
انتهای پیام/ا.س ۳۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.