رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: ۷۹٫۵ درصد از جمعیت شهرستان بوشهر نوبت اول واکسن خود را تزریق کرده‌اند

12 آبان 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: از کل جمعیت شهرستان بوشهر ۷۹٫۵ درصد از همشهریان عزیز نوبت اول و ۵۹ درصد دوز دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی با اشاره به واکسینه شدن ۵۹ درصدی افراد بالای ۱۲ سال تصریح کرد: در حال حاضر ۱۹۰ هزار و ۸۹۷ نفر (۷۹٫۵ در صد) از جمعیت شهرستان نوبت اول و ۱۴۱ هزار و ۱۷۴ نفر به میزان ۵۹ درصد از همشهریان عزیزمان هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام افرادی که زمان دوز دوم واکسنشان فرا رسیده باشد می‌توانند واکسن نوبت دوم را دریافت کنند، بیان داشت: در گروه سنی سالمندان (۶۰ سال به بالا) ۸۸٫۳ درصد جهت نوبت اول و ۸۷٫۵ درصد برای هر دو نوبت واکسن خود را دریافت نموده‌اند که انتظار می‌رود این گروه سنی پرخطر هرچه سریع‌تر نسبت به تزریق واکسن خود اقدام نمایند.
این مقام مسئول با اشاره به دور تند تزریق واکسن نسبت به گذشته افزود: در گروه سنی میان‌سالان ۷۹٫۶ درصد نوبت اول و ۶۳٫۲ درصد هر دو نوبت و در گروه سنی جوانان ۷۷٫۶ درصد نوبت اول و ۵۲٫۱ درصد هر دو نوبت واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند.
مهندس فخرایی اظهار داشت: درصد واکسیناسیون دانش آموزان متوسطه اول و دوم برای نوبت اول واکسن ۶۵٫۸ درصد و برای هر دو نوبت ۲۵٫۱ درصد است.
وی یادآور شد: افرادی که تاکنون جهت دریافت نوبت اول و دوم واکسن خود اقدام نکرده‌اند، در اسرع وقت جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن در شهرستان مراجعه نمایند.
 
انتهای پیام/ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.