معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پروژه‌هایی به ارزش بیش از دو هزار و پانصد میلیارد ریال در سفر وزیر بهداشت افتتاح خواهد شد

4 شهريور 1395
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پروژه‌هایی به ارزش بیش از دو هزار و پانصد میلیارد ریال در سفر وزیر بهداشت افتتاح و عملیات اجرایی آنان آغاز خواهد شد.

دکتر ایرج بیژنی افزود: بیمارستان 160 تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی بوشهر که در مجاورت بیمارستان شهدای خلیج فارس قرار دارد از جمله مهمترین پروژه‌هایی است که در سفر وزیر بهداشت به استان بوشهر شروع عملیات اجرایی آن به انجام خواهد رسید.
وی تصریح کرد: در سه سال گذشته در بخش‌های بهداشت و درمان 95 هزار متر مربع زیربنا به فضاهای بهداشتی درمانی استان اضافه شده که تمامی این پروژه‌ها تکمیل، آماده بهره‌برداری و یا پروژه‌های نیمه تمامی هستند که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهند رسید.
دکتر بیژنی بیان کرد: از دیگر پروژه‌های به انجام رسیده نوسازی و بهره‌برداری 32 خانه بهداشت، ساخت و نوسازی 19 مرکز بهداشتی درمانی در سطح شهر و روستاها ، ساخت 10 پایگاه سلامت و پایگاه بهداشتی و شروع ساخت 37 پایگاه اورژانس جاده‌ای و شهری از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سه سال گذشته بوده است.
22 کلینیک‌ دندان پزشکی به بهره‌برداری خواهد رسید
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به نگاه ویژه‌ای که دانشگاه بوشهر در حوزه بهداشت به استان دارد 10 مرکز کلینیک دهان و دندان و 12 مرکز کلینیک سیار دهان و دندان در استان ساخته شده و در پاییز امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.
افتتاح مجتمع کلاس‌های پردیس گامی بلند در راستای افزایش فضای آموزشی است
دکتر بیژنی با اشاره به اینکه در زمینه آموزش زیرساخت‌هایی فراهم شده است، گفت: از جمله مهمترین اقدامات در این زمینه ساخت فضای آموزشی مجتمع کلاس‌های سایت پردیس دانشگاه است که با دوهزار و پانصد متر زیربنا آماده افتتاح بوده و در سفر وزیر بهداشت به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی در رابطه با اقدامات انجام گرفته در جذب پزشکان و نیروهای متخصص خاطر نشان کرد: 51 پانسیون پزشک در سه سال اخیر در سطح مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان‌های استان احداث شده و به بهره برداری رسیده است و در دو سال‌ آینده 15 پانسیون پزشک به این مجموعه اضافه خواهیم کرد.

دکتر بیژنی افزود: از دیگر اقدامت موثردر حوزه درمان استان ساخت کلینیک‌های تخصصی در شهرهای بوشهر، برازجان، دیلم و خورموج است.
شروع عملیات اجرایی اورژانس هسته‌ای جوابگوی حوادث احتمالی در زمینه آسیب‌های هسته‌ای است
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از دیگر پروژه‌‌هایی که با حضور وزیر بهداشت کلنگ زنی خواهد شد اورژانس هسته‌ای و اورژانس عمومی بوشهر است که با زیربنای هشت هزار متر مربع ضمن پاسخ‌گویی به حوادث احتمالی در زمینه آسیب‌های هسته‌ای فضای بسیار مناسبی برای اورژانس بیمارستان شهدای خلیج فارس فراهم می‌کند.
وی افزود: توسعه بیمارستان کنگان از 96 به 160 تخت، افتتاح MRI بیمارستان کنگان که مراحل آزمایشی خود را پشت سر گذاشته، بلوک‌های زایمانی LDR در شهرستان دشتی و گناوه، افتتاح دو مرکز جامع سلامت نخل تقی و بیدخون در شهرستان عسلویه از دیگر پروژه‌هایی است که در سفر وزیر به بهره برداری خواهد رسید.
دکتر بیژنی با اشاره به اینکه مرکز پژوهشی و درمانی بیماری‌های خاص نیز عملیات اجرایی خود را آغاز خواهد کرد افزود: مرکز جامع سلامت بهارستان شهرستان جم و افتتاح فاز دوم بیمارستان اهرم به متراژ دو هزار و هشتصد و پنجاه متر که با تکمیل این پروژه در سال جاری ظرفیت تخت‌های بیمارستانی این شهرستان به 42 تخت رسیده و پاسخگوی جمعیت 65 هزار نفری تنگستان خواهد بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در راستای طرح توسعه، بیمارستان دیلم نیز در بخش‌های داخلی، زنان، اطفال، اورژانس و جراحی انجام و ظرفیت بستری این بیمارستان به 38 تخت خواهد رسید که برای جمعیت حدود 40 هزار نفری دیلم شرایط مطلوبی را فراهم می کند.
بیمارستان 240 تختخوابی جایگزین بیمارستان 17 شهریور می‌شود
دکتر بیژنی گفت: مکاتبات اولیه برای ساخت بیمارستان 240 تختخوابی جایگزین بیمارستان 17 شهریور برازجان انجام و نظر موافق وزارت بهداشت برای تامین اعتبار آن جلب شده است که امیدواریم در سال جاری تامین اعتبار شده و عملیات اجرایی آن آغاز شود.
وی تصریح کرد: بهره برداری پروژه دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در سایت پردیس با زیربنای 19 هزار متر مربع در حال انجام است که پس از وقفه سه ساله مجددا فعال شده و تامین اعتبار لازم صورت گرفته که می تواند نیاز استان در حوزه آموزش را تامین کند.
دکتر بیژنی گفت: در حال حاضر فضای آموزشی دانشگاه 16هزار متر مربع است که با اضافه شدن 19 هزار متر مربع دیگر به این فضای آموزشی رشد دو برابری خواهیم داشت که با فاز بندی انجام شده امید است در نیمه دوم سال 96 بتوانیم فاز یک این مجتمع را به بهره برداری برسانیم.
وی خاطر نشان کرد: پروژه بیمارستان 38 تختخوابی دیر در حال نصب تاسیسات است و هم اکنون از لحاظ پیشرفت شرایط مطلوبی را داشته و انتظار می‌رود در سال جاری به بهره‌برداری برسد.
محور اصلی توسعه در حوزه سلامت استان نیروهای انسانی هستند
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شش هزار و هفتصد و پنجاه نفر پرسنل در حوزه بهداشتی، درمانی، آموزشی و ستادی دارد که به عنوان محور اصلی توسعه در حوزه سلامت هستند و این تعداد نیروی انسانی مورد توجه مسئولین دانشگاه قرار دارد.
دکتر بیژنی با اشاره به اینکه رویکرد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزایش جذب نیروهای عملیاتی و تخصصی است افزود: تلاش ما بر این است که نسبت نیروهای پشتیبانی به تخصصی را به استاندارد تعریف شده که 25 به 75 درصد است برسانیم که در همین راستا در سال‌های اخیر از تعداد 189 نفر مجوزی که برای استخدام پیمانی در سال جدید به دانشگاه داده شده است و در آزمون آینده جذب خواهند شد 182 نفر نیروهای تخصصی در رشته‌های مختلف بهداشتی و درمانی و تنها 7 نفر نیروهای پشتیبان جذب خواهند شد.
وی تصریح کرد: 192 نفر نیروهای شرکتی جهت کار در مراکز بهداشتی و درمانی در سال جدید در حال جذب هستند که در آزمون اخیر شرکت کرده و حدود 90 درصد آن نیروهای تخصصی هستند که با جذب این نیروها به استاندارد مورد نظر خواهیم رسید.
دانشگاه علوم پزشکی تمام سعی خود را مبنی بر پرداخت به موقع مطالبات کارکنان انجام داده است
دکتر بیژنی در خصوص پرداختی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تاکنون تمام سعی خود را مبنی بر پرداخت حقوق کارکنان اعم از نیروهای رسمی پیمانی و قراردادی در زمان مناسب انجام داده‌ایم به گونه‌ای که پرداختی حقوق و اضافه کارها ماهانه و به صورت مرتب پرداخت شده و کارانه پرستاران و سایر کارکنان در بیمارستان ها تا پایان سال 94 انجام شده و کارانه 2 ماهه اول سال به زودی به آنان پرداخت خواهد شد.
وی گفت: پرداختی پزشکانی که در سطح استان مشغول به خدمت هستند تا پایان سال 94 به صورت هشت ماه کامل و چهار ماه با 50 درصد مبلغ کارانه پرداخت شده که با توجه به مطالبات بیمارستان‌ها و دانشگاه از بیمه‌ها ، دانشگاه تمام اهتمام خود را برای پرداختی کارکنان به کار بسته است.

انتهای پیام/ 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.