پایگاه اورژانس 115 شهری دیّر به بهره‌برداری رسید

7 شهريور 1395
به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در آیینی با حضور استاندار و مسئولان استان و شهرستان، پایگاه اورژانس 115 شهری دیّر به بهره‌برداری رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این آیین با تبریک هفته دولت گفت: ساختمان اورژانس 115 شهری دیّر با زیربنای 335 مترمربع در 2 طبقه ساخته‌شده است که طبقه همکف شامل پارکینگ آمبولانس، اتاق پزشک و اتاق عملیات و طبقه دوم اتاق مدیریت، اپراتور و مجموعه رست پرسنل است.
دکتر ایرج بیژنی با اشاره به اعتبار هزینه شده برای احداث ساختمان اورژانس 115 بندر دیّر، خاطرنشان کرد: برای احداث پایگاه فوریت‌های پزشکی، پنج میلیارد ریال هزینه ‌شده است که این اعتبارات به‌صورت مشارکتی توسط استانداری و کمک‌های وزارت نفت تأمین‌شده است.
وی بابیان اینکه این پایگاه دارای ۲ کد عملیاتی فعال است، اظهار کرد: به‌زودی آمبولانس ICU دار در پایگاه اورژانس شهری دیّر مستقر خواهد شد.
وی اضافه کرد: در آمبولانس ICU دار، تجهیزاتی از قبیل مانیتور، وینتیلاتور و دسی شک وجود دارد که انتقال بیماران قلبی و عروقی را امکان‌پذیر می‌کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه این پایگاه محل استقرار ۳ دستگاه آمبولانس و مرکز پیام ۱۱۵ شهرستان دیّر است، گفت: در آینده امکان استقرار پزشک در این محل فراهم خواهد شد و اعزام‌های مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی (عج) دیّر از طریق این پایگاه انجام خواهد شد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.